Kas ir Graphene materiāls

Graphene ir visplānākais un jaudīgākais materiāls atrasts līdz šim. Plānas, jo graphene sastāvā ir divdimensiju kristāli, biezums ir tikai viens atoms oglekļa atomiem. Lai gan plānas ekstrēms, bet ļoti blīvs, pat mazāko atomu lieluma hēlija var nevar iekļūt.

Kas ir graphene? Graphene ir kāres planārs filmu veidoja sp2 hibridizācijas oglekļa atomi. Tas ir quasi-two-dimensional materiāls ar tikai vienu atomu slāņa biezums, tāpēc to sauc arī par monatomic slānis grafīta. Tā biezums ir aptuveni 0.335nm, saskaņā ar ražošanas tur dažādos veidos ir dažādi kāpumus un kritumus, parasti augstumu par 1nm horizontālās platumu par 10nm 25nm vertikālā virzienā, ir papildus oglekļa kristāls ( nulle-dimensional fullerenes viendimensijas oglekļa nanocaurules, trīsdimensiju grafīts).

Sen, pirms tur ir fiziķis teorētiski prognozēt quasi-two-dimensional kristāls, pati termodinamiskā raksturu nestabilitāti, istabas temperatūrā tiks ātri sadala vai saliecies, tik tā nevar pastāvēt viena pati.

Līdz 2004. British University Manchester fiziķis Andrejs Gem un Konstantīns Novo Shuo Luofu ar mikro-mehāniskais plēsdams metodi, ko sekmīgi atdalīta no grafīta graphene, apstiprināja, ka tā var pastāvēt atsevišķi, lai graphene pētniecības iesāka aktīvi, abi arī uzvarēja 2010 Nobela prēmiju fizikā.

Daudzsološākajām graphene piemērošana ir silīcijs, padarot Ultra miniatūro tranzistoru ražošanā nākotnē superdatoru Nomaiņa. Ar graphene nevis silīcija datora procesors darbosies simtiem reižu ātrāk.

Turklāt ir gandrīz pilnīgi caurspīdīgs graphene, absorbē tikai 2,3 % no gaismas. No otras puses, ir ļoti blīvs, pat vismazākās gāzes molekulu (hēlija) nevar iekļūt. Šos līdzekļus, padara to ideāli lietošanai kā caurspīdīgs elektronisko produktu, piemēram, pārredzamu touch screen, gaismu izstarojošās paneli un saules panelis.

Kā jauna tipa nanomateriālus spēcīgāko, spēcīgākais un visvairāk vadošs vadītspēja, graphene dēvē par "melno zeltu" un "king jaunus materiālus", zinātnieki pat prognozēt, ka graphene būs "pilnīgi mainīt 21 gadsimtā" ir iespējams ieskaitīt slaucīšana pasaules graujoši jaunu tehnoloģiju un jaunu rūpniecisko revolūciju.