Jaunā metode var pamodināt grafēnu supravadītspēju

Nesen starptautiskā komanda ir publicējusi jaunu ziņojumu, lai "pamodinātu" grafēna supravadītspēju, un, ja šī tehnoloģija ir nobriedusi, tas ievērojami paplašinās šī materiāla pielietojumu, kas ir nesen publicēta Lielbritānijas akadēmiskajā žurnālā Nature Newsletter. The

Grafēna ir divdimensiju materiāls, kas ir atdalīts no grafīta materiāla un sastāv tikai no viena oglekļa atomu slāņa. Tai ir plānas, izturīgas, vadošas, siltumvadītspējas un citas īpašības, vai nozarei ir lielas cerības uz jaunu materiālu paaudzi. Zinātnieki vienmēr ticēja, ka šim materiālam var būt supravadītspēja, bet netika atrasts veids, kā to apstiprināt.

Pētnieki Kembridžas Universitātē, Anglijā un citās grafēnu iestādēs un "praseodīma cērija vara oksīda" supravadīts materiāls ar eksperimentu veiksmīgi "pamostas" grafēnu "guļošo" supravadītspēju. Eksperimenti rāda, ka emalja, kam piemīt supravadītspēja, nav no ārpuses, "praseodīmu cērija oksīds" loma ir tikai kā palīgmateriāls, lai stimulētu grafēna raksturīgo superlaidību.

Supravadītspēja attiecas uz fenomenu, ka daži materiāli pilnīgi izzūd noteiktos apstākļos, un strāvas plūsma materiālā bez zaudējumiem, bez enerģijas zudumiem un siltuma. Elektroniskās rūpniecības superaukturības fenomenam ir plaša spektra perspektīva, taču no liela mēroga praktiskas pielietošanas attiecīgām tehnoloģijām ir daudz problēmu, kas jāpārvar.

Grafēns kā supravadītājs atklās daudz iztēles. Pēc pētnieku domām, "pulēta" pēc tam, kad graftenu var izmantot, lai ražotu superdatorus utt.