Grafēnas laiks vēl nav ieradies

Bet tas ir dzimis desmit gadus, mans pārredzamais mobilais tālrunis, kur?

Faktiski 2012.gadā Konstantīns Novoselovs, kas uzvarēja Nobela prēmiju par grafēnu, un viņa kolēģi publicēja rakstu par "Daba", lai apspriestu grafēna nākotni - divus gadus ilgu attīstību, kas arī būtībā liecina par viņu prognozēm. Viņš uzskata, ka grafē kā materiāls ir "spoža nākotne, ceļš ir viltīgs", lai gan tai var būt nozīmīga loma nākotnē, taču pirms vairākām lielām grūtībām pārvarēt šo ainu nenāks. Vēl svarīgāk, ņemot vērā milzīgās rūpniecības atjaunošanas izmaksas, grafēna ieguvumi var nebūt pietiekami, lai vienkārši aizstātu esošo aprīkojumu - tā patiešām izredzes, iespējams, pateicoties tās unikālajām īpašībām, pielāgotiem jauniem lietojumiem.

Kas ir grafēns beigās?

Grafēns ir pirmais materiāls, ko var atrast ar vienu slāņa atomiem. Oglekļa atomi ir savienoti ar sešstūra acīm. Zīmulis ar grafītu ir vienāds ar neskaitāmiem grafēna slāņiem, kas savīti kopā, un oglekļa nanocaurulītes ir grafteni, kas velmēti caurulē. Grafīts, graftenis, oglekļa nanocaurules un globīns.

Sakarā ar ķīmisko saikni starp oglekļa atomiem, grafēns ir izturīgs: var saliekties ar lielu leņķi, nesabojājot, bet arī pret augstu spiedienu. Un tā kā tikai viens slāņveida atoms, elektroniskā kustība ir ierobežota līdz plaknei, tā radīja jaunas elektriskās īpašības. Grafēna ir caurspīdīga redzamā gaismā, bet ir hermētiska. Šīs īpašības padara to par ļoti piemērotu kā izejvielu aizsardzības un pārredzamiem elektroniskiem produktiem. Bet, kas ir piemērots tieši, tiešām nenāk tik ātri.

Viens no jautājumiem: sagatavošanas metode. Daudzi pētījumi parāda grafēna apbrīnojamos raksturlielumus, bet ir lamatas. Šīs brīnišķīgās funkcijas ir ļoti prasīgas attiecībā uz parauga kvalitāti. Lai iegūtu vislabāko no grafēna paraugu elektriskās un mehāniskās īpašībām, ir vajadzīgi visvairāk laikietilpīgie un dārgākie līdzekļi: mehāniskā attīrīšanas metode - ar grafīta līmlenti, mākslīgā grafēna noņemšana. Ne smieties, Novo Shawlov 2004.gadā viņi ir tik sagatavoti grafēna.

Lai gan nepieciešamā tehnika un tehniskais saturs šķiet mazs, bet problēma ir tāda, ka veiksmes rādītājs ir mazāks, vai daži pētījumu paraugi var arī rūpniecisko ražošanu? joks Lai industrializētu, tas nozīmē, ka tā nav izmantojama. Pat ja jūs esat iemācījušies pasaules grafīta raktuves, kādu dienu var noberzt dažus gabalus ... ... protams, mums tagad ir daudz citu veidu, kā palielināt ražošanu un samazināt izmaksas - grūtības ir tādas, ka šīs produktu kvalitātes un kritums Mums ir šķidruma noņemšanas metode: grafīts vai līdzīgs ogleklis saturošs materiāls virsmas spraigumā ar ļoti augstu šķidrumu, un pēc tam ultraskaņas bumbas grafeņa sniegpārsla dziļi. Mums ir ķīmiskās tvaiku uzklāšanas metode: ļauj oglekļa saturošai gāzei vara virsmas kondensācijas, veidojot grafēna plāno slāni un pēc tam attīrītu. Mums ir tieša augšanas metode, tieši divu silīcija slāņu vidū, lai mēģinātu augt grafēna slāni. Ir arī ķīmiska redox metode, ievietojot skābekļa atomus, lai atdalītu grafīta loksni un tā tālāk. Ir daudzas metodes, bet tām ir arī sava piemērošanas joma, taču līdz šim tas nav īsti piemērots plaša mēroga rūpnieciskās ražošanas tehnoloģiju industrializācijai.

Kāpēc šīs metodes nevar izmantot augstas kvalitātes grafenu? piemēram. Kaut arī grafēnes gabala centrālā daļa ir ideāls sešu locekļu gredzens, to bieži pārtrauc malā un kļūst par piecu vai septiņu locekļu gredzenu. Tas neizskatās lieliski, bet ķīmiskās tvaiku uzklāšanas metode rada "gabaliņu" no grafēnas, kas nav pilnīgi, no viena augšanas punkta no a. Vienlaikus faktiski ir vairāki jautājumi par "polikristālisko" izaugsmi, un nav iespējams nodrošināt to, ka šie punkti audzē no maziem gabaliņiem, var pilnībā izlīdzināt. Tādējādi šie deformēti gredzeni tiek izplatīti ne tikai malā, bet arī pastāv ikvienā "vienā", lai to izdarītu no grafēnas, kļūtu par strukturālu vājumu, viegli pārtrauktu. Vēl sliktāk, ka grafēna pārtraukums neizdziedina polikristālos metālus un, visticamāk, to pagarinās. Rezultāts ir tāds, ka visa grafēna spēks ir uz pusi samazināts. Materiāls ir apgrūtinoša teritorija, piemēram, zivis un lāču ķepa nav neiespējama, bet, protams, ne tik ātri.