Grafēnam ir lieliski mehāniski īpašības

Grafēna ir divdimensiju šūnveida oglekļa materiāls, kas sastāv no oglekļa atomiem saskaņā ar sešstūra formu. Oglekļa un oglekļa atomi, apvienojot sp2 hibrīdu, tā struktūra ir ļoti stabila. Grafēna īpašā struktūra rada daudzas izcilas īpašības. Grafēne šobrīd ir atrodama lielākā materiāla cietībā un tai ir izcilas mehāniskās īpašības, teorētiskā virsmas platība līdz 2600m2 / g ar izcilu siltuma vadītspēju, līdz 3000W / (m · K). Turklāt grafēnam ir arī laba vadītspēja. Telpas temperatūrā tā elektronu mobilitāte var sasniegt 20000 cm2 / (V · s).

Pateicoties izcilajām grafēna īpašībām, pētnieki uzskata, ka pievienojot to kā matricas materiāla pastiprinājumu, lai uzlabotu matricas materiāla darbību. Tomēr grafēna īpašā virsmas platība bieži tiek apvienota, ne tikai samazina tās adsorbcijas spēju, bet arī ietekmē izcilu grafēna darbību, tādējādi ietekmējot grafēnu pastiprinātos kompozītmateriālus. Turklāt šī atkalapvienošanās ir neatgriezeniska, ja vien ārējo spēku, piemēram, ultraskaņas un stipra sajaukšanās, piemērošana vienmērīgi izkliedē. Lai iegūtu izcilus grafēnu pastiprinātos kompozītus, pētnieki ir veikuši dažus pētījumus grafēna aglomerācijas pārvarēšanā.

Viena no visbiežāk lietotajām metodēm ir oksidēt grafītu un ultraskaņu, lai iegūtu no-oksīda grafīta, un pēc tam ar ķīmisku metodi, lai samazinātu grafenu, grafēna sagatavošana starp stipra van der Vāles spēka pastāvēšanu, viegli saplūst šķīdumā . Vēl viena izplatīta metode ir vienmērīgi izkliedēt graftenu organiskajā šķīdinātājā vai virsmas aktīvā ūdens šķīdumā, lai adsorbētu molekulas vai virsmas aktīvās vielas molekulas uz grafēna virsmas, un panākt monolītās grafēna dispersijas efektu. Ir pierādīta spēja kavēt grafēna aglomerāciju ar fizikālu vai ķīmisku modifikāciju, bet vai kompozīta veidošanās laikā ieviestais piemaisījums ietekmē kompozīta īpašības.

Dažas virsmas modifikācijas un citas metodes var izmantot arī, lai uzlabotu grafēna disperģējamību. Lai uzlabotu grafēnu un vara matrices virsmas savienojumu, ir iespējams iegūt kompozītmateriālu, kurā grafē vienmērīgi izkliedēti varā. Tiek konstatēts, ka grafēna var vienmērīgi izkliedēt vara matricā, novērojot kompozītmateriālu. Jing izmantoja gallīnskābi ar spēcīgu reducēšanas spēju kā stabilizatoru un reducējošo līdzekli, lai iegūtu ļoti disperģējamu grafēnu. To analīze ir saistīta ar π-π konjugāta mijiedarbības veidošanos starp benzola gredzena struktūru un grafēnu molekulā, kas tiek adsorbēta uz grafīta virsmas kā stabilizatora. Tādējādi grafēna loksnei ir spēcīgs negatīvs uzlādes līmenis, lai novērstu grafēna turpmāku uzkrāšanos, lai padarītu to grūtāk apvienot, lai nodrošinātu, ka sagatavotajam grafēnam ir augsts dispersijas rādītājs.