Grafēna, ārkārtas plānas burvju un daudz ko citu

Grafēna ir sava veida viena slāņa lodveida struktūra, kas sastāv no oglekļa atomiem. Līdz šim tā ir visplānākais un visspēcīgākais divdimensiju materiāls, ko cilvēks atklāj, pateicoties tā stiprajai cietībai, ārkārtējai vadītspējai un lieliskai Caurspīdīgums, ko sauc par "21.gadsimta materiāla maiņu". Tomēr sakarā ar augsto sagatavošanas izmaksu graftena rūpniecisko lietojumu ir aizkavējusies. Polijas zinātnieki nesen izgudroja grafēna sagatavošanas metodi, lai grafēna rūpnieciskā ražošana būtu iespējama.

Tā kā divi Apvienotās Karalistes zinātnieki 2004. gadā atrada graffēna burvju nanomateriālus, zemu izmaksu, augstas kvalitātes un liela mēroga grafēna sagatavošanas metodes ir kļuvušas par globālās nozares un pētnieku mērķiem. Šobrīd kopējās grafēkas sagatavošanas metodes ir fizikālās attīrīšanas metodes un ķīmiskās nogulsnēšanas metodes. Pirmais ir vissvarīgākais līdzeklis augsta tīrības grafeņa iegūšanai laboratorijā. Trūkums ir tāds, ka grafēns ir mazs un dārgs. Lai gan ķīmiskā metode var radīt lielu teritoriju Grafēnu, bet tīrība un kvalitāte ir zemas.

Pēdējos gados grafēna zinātniskie pētījumi tiek strauji progresējuši, un to rūpnieciskais pielietojums arī ir vērsts uz bultu. Paredzams, ka pēc tam, kad grafēns tiks ražots skārienjutīgā ekrānā, enerģijas uzkrāšanas baterijas, sensori, pusvadītāji, aviācijas un kosmosa kuģi, militārie, biomedicīnas un citi lauki būs ambiciozi, kas kļūs par nākamo triljonu industriju. Milzīgas tirgus perspektīvas, padarot pasauli aizkustinošu grants pētniecību un attīstību un investīciju uzplaukumu. Saskaņā ar nepilnīgu statistiku, 2012. gadā visā pasaulē kopumā ir 3520 pētījumi par grafēnu patentu pieteikumiem, taču lielākā daļa no tiem joprojām nav laboratorijā. Tāpēc jaunā grafēnu sagatavošanas tehnoloģija galu galā var dot labumu cilvēcei, galu galā tas ir atkarīgs no tā spējas veiksmīgi nonākt rūpnieciskajā ražošanā.