Grafēna ļauj kontaktlēcām skatīt infrasarkanos attēlus

Tas izklausās kā spiegošanas trilleris, un jūs varat redzēt infrasarkanos attēlus, kamēr jūs ievietojat kontaktlēcu pāri. Pētnieki Mičiganas Universitātē pagriezuši savus brilles par realitāti, izmantojot graftenu, lai attīstītu naglu izmēra infrasarkanos attēla sensorus bez nepieciešamības pēc apjomīgām dzesēšanas ierīcēm. Tā kā tā ir maza izmēra, viegla, tā var tikt integrēta kontaktlēcēs vai mobilajos tālruņos, militārajā, drošības, medicīnas un citās jomās ir plašs lietojumu klāsts.

Pētījums tika publicēts žurnālā Nature Nanotechnology. Infrasarkano staru viļņa garums no 760 nm līdz 1 mm ir garāks par redzamo viļņa garumu nekā sarkanā gaisma, kas sadalīta gandrīz infrasarkanajā, vidējā infrasarkanajā un tālumā infrasarkanā trīs veidu. Gan IR, gan tālvadības infrasarkanie sensori parasti strādā ļoti zemā temperatūrā. Mičiganas Universitātes elektrotehnikas un datorzinātņu profesors Chong (Zhaohui Zhong) un viņa komanda uzlaboja grafisko elektroierīču ražošanas procesu, izveidojot izolācijas slāni starp divām grafēnu plēksnēm ar elektrisko strāvu cauri.

Kad gaisma nokļūst augšējā graphene, ierīce atbrīvo elektronus un izveido pozitīvi uzlādētu caurumu. Tad zem kvantu kanālu ietekmes elektroni iziet caur vidējo izolācijas slāni un sasniedz graftena slāņa grunti. Šajā brīdī pozitīvi slodzīgie caurumi, kas paliek uz augšējās grafēnas, radīs elektrisko lauku un ietekmēs zemākās grafēnas strāvu. Izmērējot strāvas maiņu, var secināt, ka gaismas apstarošana uz augšējās grafēnes ir spilgta. Čongs teica, ka jaunā metode vispirms ļāva gan infrasarkano staru, gan tālu infrasarkano sensoru jutīgumu uz jaunu augstumu, kas varētu būt salīdzināms ar tradicionālo infrasarkanā sensoru, kas prasīja dzesēšanas ierīci darbināt.